Uroczystość Bożego Narodzenia

„Zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu, dziś narodził się nam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan” (Łk 2, 10-11)

Ta radość, którą zwiastował Anioł pasterzom w Betlejem, przez dwadzieścia wieków wypełnia serca tych, którzy uwierzyli w Jezusa Chrystusa. Ta radość płynie z faktu, że „dziś narodził się nam Zbawiciel”. I chociaż działo się to dwa tysiące lat temu, to jednak dziś na nowo rozbrzmiewa ta wieść i wypełnia serca, domy i kościoły. Patrzymy na nowo w żłóbek i złożone w nim Dziecię na sianie.

W ciągu roku jest wiele takich dni, na które z niecierpliwością czekamy. Oprócz ważnych dat osobistych należą do nich wpisane w polską tradycję i kulturę święta Bożego Narodzenia. Gdzieś na boku pozostawiamy wtedy sprawy dnia doczesnego, a serce tęskni za jakąś niespełnioną tajemnicą. Jest w tym oczekiwaniu nadzieja na wyjątkowe przeżycie i ciągłe ludzkie pragnienie nowego i lepszego jutra. Boże Narodzenie to zapach zielonej choinki, mieniącej się wielością świecidełek, kruchość białego opłatka w dłoni, łza szczęścia, że jesteśmy sobie tak bliscy, także radość dzieci z gwiazdkowych prezentów. Boże Narodzenie to przede wszystkim zaduma nad tajemnicą Bożego Wcielenia.

Niech Chrystus – Emmanuel- Bóg z Nami, napełni nasze serca pokojem i umocni naszą wiarę , abyśmy odkrywali Jego Obecność w każdym momencie naszego życia i z nadzieją patrzyli
w przyszłość. Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego i szczęśliwego Nowego Roku 2023 przepełnionego obecnością Zbawiciela. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich Parafian i Gości.                                                                                                                                                                                 Duszpasterze

Zapraszamy do galerii zdjeć:http://kazimierzamilosierdzie.pl/intencje/