9 sierpnia 2017

Ogłoszenia

           V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    18.03. 2018r.                                                                                                                                

1.W poniedziałek 19 marca przypada uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona Kościoła powszechnego.

2.Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w tym tygodniu we czwartek 22 marca i potrwają do Niedzieli Palmowej – 25 marca . Będzie im przewodniczył ks. Michał Olejarczyk – prof. muzyki w WSD w Kielcach. Módlmy się o dobre przeżycie naszych rekolekcji i za księdza Rekolekcjonistę. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy do licznego udziału.

3.Za 7 dni będziemy przeżywać Niedzielę Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień . To szczególny czas rozważania Męki , Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Msze Św. z błogosławieństwem palm wg porządku niedzielnego. Na Mszy Św. o godz. 10.00. poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. . Po zakończeniu tej Mszy Św. będzie konkurs na najwyższą palmę.

4.Niedziela Palmowa to także Światowy Dzień Młodzieży, który zainaugurował 33 lata temu Św. Jan Paweł II. Ojciec Święty Franciszek w orędziu na XXXIII ŚDM pisze: Światowe Dni Młodzieży 2018 stanowią krok naprzód w przygotowaniu międzynarodowego spotkania, które odbędzie się w Panamie w styczniu 2019 roku. Ten nowy etap naszej pielgrzymki przypada na rok, w którym zwołane jest Zgromadzenie Zwyczajne Synodu Biskupów na temat: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. To dobry zbieg okoliczności. Uwaga, modlitwa i refleksja Kościoła będą skierowane na Was, ludzi młodych, z pragnieniem zrozumienia, a przede wszystkim przyjęcia drogocennego daru, jakim jesteście dla Boga, dla Kościoła i dla świata.

5.W jedności z młodzieżą całego świata będziemy się modlić za ŚDM w Panamie , a młodzież będzie zbierać do specjalnie przygotowanej puszki nasze ofiary na wsparcie młodzieży z naszej Diecezji , która wyjeżdża na ŚDM do Panamy. Wieczorem w Niedzielę Palmową Droga Krzyżowa ulicami Kazimierzy Wielkiej . Rozpoczęcie o godz. 18.30 w Kościele Podwyższenia Krzyża Św. zakończenie w Kościele Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.

6.Wszystkim , którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje urodziny , albo imieniny życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej . Do nabycia są tygodniki „ Gość Niedzielny „ i  „ Niedziela”.

8. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary na ławki , złożone w minionym tygodniu.

9. Wychodząc z kościoła możemy składać ofiary do wystawionej puszki z przeznaczeniem na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

10. Zapowiedzi : Krzysztof- Rafał Podstawa, kaw. zam. Kazimierza Wielka par. pw. Miłosierdzia Bożego ; Joanna – Beata Wojcieszek, panna , zam. Poręba Żegoty par. pw. Św. Marcina . Zap I.

11. Caritas Diecezji Kieleckiej realizuje projekt skierowany do osób starszych niesamodzielnych i niepełnosprawnych mieszkających na terenie powiatu kazimierskiego. W ramach projektu można skorzystać z usług opiekuńczych w domu, uzyskać miejsce w Domu Caritas w Gorzkowie, wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny . Więcej informacji na ulotkach, które możemy zabrać z zakrystii, na tablicy ogłoszeń i pod nr. tel. 883 316 439 p. Agnieszka Kula-Kielian.