9 sierpnia 2017

Ogłoszenia

 

NIEDZIELA PALMOWA   – 5.04. 2020 r.                                                                                                                                                              

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej . Przed nami Wielki Tydzień, a w nim Triduum Paschalne, które stanowi serce Roku Liturgicznego. Nikt nie ma wątpliwości, że te święta od strony zewnętrznej będą wyglądały zupełnie inaczej. Stan epidemii i ograniczenie zgromadzeń do 5 osób sprawia, że większość z nas nie będzie mogła wziąć udziału w wydarzeniach liturgicznych. Nie będzie również bogatej zewnętrznej oprawy Triduum Paschalnego, która przynosiła wiele wzruszeń i pomagała w docieraniu sercem do celebrowanych tajemnic śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Tym razem ta sama tajemnica będzie celebrowana przez nas wszystkich w ogołoceniu ze znaków zewnętrznych. Będzie to jednak ta sama tajemnica – naprawdę!!!. Wszystkim życzymy wielkiej wiary, by radość ze zwycięstwa Zmartwychwstałego Pana celebrować w swoich sercach i domach rodzinnych .

Wielki poniedziałek, wtorek i środa Msze Św. o godz. 7.00 i 17.00.

Świętowanie Triduum Sacrum rozpocznie się Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Nie będzie adoracji .

Wielki Piątek ; 16.15 Nowenna do Bożego Miłosierdzia; 16.30 Droga Krzyżowa w kościele; 17.00 Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Oddajemy cześć krzyżowi tylko poprzez przyklęknięcie.

Wielka Sobota . Nie będzie w kościele poświęcenia pokarmów. Obrzęd błogosławieństwa pokarmów będziemy przeżywać w swoich domach przed śniadaniem wielkanocnym. Prosimy by tato , albo mama lub inna osoba z rodziny, posłużyli się modlitwą , którą można znaleźć na naszej stronie internetowej i znakiem krzyża pobłogosławili pokarmy znajdujące się na wielkanocnym stole . O godz. 18.45. Nowenna do Bożego Miłosierdzia . Godz. 19.00 Liturgia Wigilii Paschalnej.

Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa WIELKANOC . Rezurekcja bez procesji o godz. 6.00. Następne Msze Św. o 10.00; 12.00 i 17.00. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o 16.45.

Wszystkim , którzy w tym tygodniu obchodzą swoje Urodziny , albo Imieniny życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodniki Niedziela.

Do wystawionej skarbony możemy składać ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii Pan Bóg odwołał do wieczności + Stefana Strzeleckiego i + Romana Chata . Polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie ……

 

W związku z nieodbywaniem się w kościele poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę, publikujemy tekst poświęcenia pokarmów:


BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW WIELKANOCNYCH
W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

Z Listu świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.
Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.
Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:

Uczniowie poznali Pana. Alleluja.

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Ojciec lub przewodniczący: Módlmy się:
Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.