9 sierpnia 2017

Ogłoszenia

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.02.2019r.  

  1. Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą . Przypominamy, że każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem. Pamiętajmy też, że tylko czerpiąc obficie ze Stołu Słowa Bożego i Stołu Eucharystii , zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła.
  2. W sobotę w Liturgii Kościoła przypada święto Katedry Św. Piotra Apostoła . Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o papieżu Franciszku .
  3. W tym tygodniu przypada „ tłusty czwartek” , który zapowiada zbliżającą się środę popielcową i czas Wielkiego Postu.
  4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  5. Wszystkim , którzy w tym tygodniu obchodzą swoje Urodziny , albo Imieniny życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
  6. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki Niedziela , Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.
  7. W ramach przygotowań do Beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego , która odbędzie się w Warszawie   7 czerwca 2020r. możemy w zakrystii nabyć książkę pt. Wszystko o Prymasie Tysiąclecia. Zapraszamy.