9 sierpnia 2017

Ogłoszenia duszpasterskie

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA  21.07. 2024

 

  1. Dzisiaj rozpoczyna się XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących będziemy się modlić za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczne podróże. Błogosławieństwo kierowców pojazdów dziś po każdej Mszy świętej. Ofiary składane przy błogosławieństwie są przeznaczone dla misjonarzy na środki transportu.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny,
  • we wtorek – święto św. Brigidy, zakonnicy, patronki Europy,
  • w środę – wspomnienie obowiązkowe św. Kingi, dziewicy,
  • w czwartek – święto św. Jakuba, Apostoła
  • w piątek – wspomnienie obowiązkowe św. Joahima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  1. Zapraszamy na 43 Kielecką Pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 5-13 sierpnia 2024. Tegoroczne pielgrzymowanie będzie przebiegać pod hasłem:  „ Z Maryją uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Zapisy do 4 sierpnia 2024 On-Line przez stronę internatową:  pielgrzymka.kielce.pl. Zapraszamy także na XII Rowerową Pielgrzymkę Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę w dniach: 19-22 sierpnia 2024. Zapisy również przez stronę internatową: www.pielgrzymkarowerowa.pl  do 31 lipca 2024.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki: „ Niedziela „ i „Gość Niedzielny” .
  3. Wszystkim , parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, a tym którzy obchodzą w tym tygodniu swoje Urodziny albo Imieniny,  składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej i świętych Patronów.