9 sierpnia 2017

Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO    20.05.  2018r.                 

1.Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy w liturgii czas wielkanocny. Od jutra rozpoczyna się czas zwykły, który wyraża się zielonym kolorem szat liturgicznych.

2.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła : w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera.

3.Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci , które dzisiaj przeżywają rocznicę Pierwszej Komunii Św. za piękne kwiaty.

4.Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny . Nabożeństwa są sprawowane po Mszy Św. o godz. 17.00.

5.W przyszłą niedzielę ,w którą przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej ,o godz. 15.00. poświecenie pól na ul. Budzyńskiej.

6.Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje urodziny , albo imieniny życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

7.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej . Do nabycia są tygodniki „ Gość Niedzielny „ i   „ Niedziela”.  

8.Bóg zapłać za ofiary na ławki złożone w minionym tygodniu. Trwa malowanie , będziemy także poprawiać schody i robić opaskę z kostki od strony ulicy . Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.

9.W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności + Kazimierza Szczepanika. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….