9 sierpnia 2017

Ogłoszenia

III NIEDZIELA WIELKANOCNA  15.04. 2018r.         

  1. Niedzielą Biblijną rozpoczynamy X Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa : „ Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” . Nawiązuje ono do wydarzenia z życia Apostołów , którzy pośród prześladowań modlili się do Boga o pomoc . I jak pisze Św. Łukasz: „ wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie Słowo Boże”. Jak kiedyś Apostołowie , tak i my dzisiaj modlimy się do Boga o tę samą Moc i Mądrość – o nowy dar Ducha Św. ,który głosi Polkom i Polakom przeżywającym w tym roku stulecie odzyskania niepodległości, słowami Pisma Św. – Ewangelię Wolności.
  2. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystej Sumie odpustowej. W sposób szczególny dziękujemy za wystrój Kościoła , za przygotowanie     Liturgii Słowa ,za przygotowanie i niesienie darów, za czynny udział w procesji: paniom niosącym feretrony, panom niosącym baldachim i chorągwie, ministrantom za posługę. Dziękujemy paniom ze Słonowic za udział w uroczystościach w pięknych ludowych strojach. Niech Jezus Miłosierny obdarza wszystkich Swoją Łaską.
  3. We wtorek o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się w naszej parafii spotkanie katechetyczne dla katechetów świeckich i duchownych z dekanatów Skalbmierz i Kazimierza Wielka . Spotkaniu będzie przewodniczył ks.dr Karol Zegan dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Kieleckiej.
  4. W środę przypada 20 rocznica święceń biskupich Ks. B-pa Mariana Florczyka. Dziękując za Jego pasterską posługę w naszej diecezji pamiętajmy o Ks. Biskupie w naszych modlitwach.
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać wczorajszym nowożeńcom za piękne kwiaty , życząc Im Bożego Błogosławieństwa w realizacji małżeńskiego i rodzinnego powołania.
  6. Wszystkim , którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje urodziny , albo imieniny życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej . Do nabycia są tygodniki „ Gość Niedzielny „ i  „ Niedziela”.  
  8. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary na ławki , złożone w minionym tygodniu.
  9. W dniu 25.04.2018 ( środa ) od godz. 8.00 w przychodni rejonowej przy ul. Kolejowej 22a w Kazimierzy Wielkiej odbędą się badania USG tarczycy, nerek,płuc,stawów,piersi, nóg oraz echo serca . Badania są odpłatne . Cena jednego to 55 zł. Więcej informacji w przychodni.
  10. Zapowiedzi : Jakub Binkowski , kaw. zam . Skalbmierz par. pw. Św. Jana Chrzciciela – Roksana Wąż, panna , zam. Kazimierza Wielka par. pw. Miłosierdzia Bożego . Zap. I