9 sierpnia 2017

Ogłoszenia

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  18.02. 2018r.                                                                                                                            

Środą Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Czas Łaski , naszego nawrócenia i ponownego przylgnięcia do Jezusa, który przyjął cierpienie i Krzyż , aby wysłużyć nam Zbawienie. Podejmujmy praktyki pokutne : modlitwę, post i jałmużnę i trwajmy w wiekopostnych postanowieniach.

Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa:

GORZKIE ŻALE – niedziela godz. 16.30

DROGA KRZYŻOWA – piątek: godz. 16.30 ; godz. 19.00( dla młodzieży ) ;sobota godz. 10.00. ( dla dzieci.)

W czwartek przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.

W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po każdej Mszy Św. będzie można złożyć ofiarę do puszki z przeznaczeniem na misje Kościoła   „ Ad Gentes”.

Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się 22 marca i potrwają do Niedzieli Palmowej. Będzie im przewodniczył ks. Michał Olejarczyk – prof. muzyki w WSD w Kielcach. Módlmy się o dobre przeżycie naszych rekolekcji i za księdza Rekolekcjonistę.

Wszystkim , którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje urodziny , albo imieniny życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej . Do nabycia są tygodniki „ Gość Niedzielny „ i  „ Niedziela”.

Składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary na ławki , złożone w minionym tygodniu.

Zapowiedzi: Paweł Jarosław Szczepanik, kawaler, zam. Kraków par. pw. Św. Maksymiliana Kolbego ;Klaudyna Paulina Skwarczek, panna, zam. Kazimierza Wielka par.pw Miłosierdzia Bożego      Zap. II   Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach kanonicznych zachodzących między wyżej wymienionymi osobami, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić te przeszkody do kancelarii parafialnej.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii Pan Bóg odwołał do wieczności: + Zygmunta Jamroza. Polećmy Go w modlitwie Bożemu Miłosierdziu . Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…