9 sierpnia 2017

Ogłoszenia

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.11.2019r.

  1. Dziś przypada Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka w roku 2017 na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia . Dzisiaj także obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Celem obchodów jest nie tylko upamiętnienie wszystkich, którzy stracili życie w wypadkach drogowych, ale również pamięć o rodzinach i bliskich ofiar i zwrócenie uwagi na potrzebę poprawy bezpieczeństwa na drogach. Należy przypomnieć ,że w Polsce rocznie w wypadkach ginie ok 3 tys. osób.
  2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy : w poniedziałek Bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę ; we wtorek Bł. Salomeę , zakonnicę ; w środę Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, w czwartek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, w piątek Św. Cecylii , dziewicy i męczennicy.
  3. W piątek Po Mszy Św. o godz. 17.00 wypominki i Różaniec za zmarłych.
  4. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje urodziny , albo imieniny życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
  5. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki : „ Gość Niedzielny” i „ Niedziela”.
  6. W dniach od 22 do 29 maja organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Zapisy prowadzi ks. Łukasz Zygmunt tel. 502 429 800. Program pielgrzymki na stronie internatowej naszej diecezji.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności : + Zdzisława Swata , + Jana Klacza , + Stefana Wojtasika . Polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu . Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie …….