Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post

 

W środę 14 lutego przypada ŚRODA POPIELCOWA, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu, czyli czas nawrócenia. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz uczestnictwa w nabożeństwach pokutnych: Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach. Od środy popielcowej do niedzieli Trójcy Świętej trwa czas Komunii i spowiedzi św. wielkanocnej, który przygotowuje nas do godnego przeżycia najważniejszych tajemnic naszej wiary: męki, śmierci i Zmartwychwstania Jezusa.

W ŚRODĘ POPIELCOWĄ obowiązuje post ścisły: (dwa posiłki lekkie i jeden do syta), jakościowy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu.) Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty. Msze św. z posypywaniem głowy popiołem na znak rozpoczęcia pokuty o godz. 7.00,  10.00, 17.00.

W Wielkim Poście Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dorosłych o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 19.00. W sobotę o godz.10.00 dla dzieci. Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.30. Z odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Najbliższą Drogę Krzyżową prowadzi Apostolat Fatimski, następne nabożeństwa przygotowują poszczególne grupy parafialne. Zapraszamy do licznego udziału.