Listopad miesiącem modlitwy za zmarłych

LISTOPAD – MIESIĄC MODLITWY ZA NASZYCH ZMARŁYCH

Pamiętajmy, że mamy u Boga rzeszę świętych, którzy orędują w naszych potrzebach. Nie zapominajmy jednak, że wielu zmarłych także oczekuje naszego duchowego wsparcia. Wraz z Maryją, Królową Wszystkich Świętych, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, by zostali przyjęci do grona zbawionych w niebie. Niech święci pomogą nam stawać się świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii wobec naszych braci. (Papież Franciszek)

 

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 Środa, 1 listopada 2023

Oddajemy cześć tym wszystkim którzy poprzez święte życie zjednoczyli się z Bogiem i cieszą się chwałą nieba. Do tradycji należy również odwiedzanie cmentarzy i modlitwa za zmarłych. Msze Święte w te Uroczystość niedzielę tj. o godz. 8.00, 10.00 na Cmentarzu.

 

DZIEŃ ZADUSZNY – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

Czwartek, 2 listopada 2023

Msze Święte w Kościele o godz. 7.00, 10.00 i 17.00  z modlitwą stacyjną i wypominkami za naszych bliskich zmarłych.

WYPOMINKI

W związku ze zbliżającymi się dniami modlitwy za zmarłych, wypominki zamawiamy w zakrystii przed lub po Mszy świętej. Różaniec z wypominkami odprawiany będzie w każdy piątek miesiąca listopada po Mszy świętej o godz. 17.00.

ODPUSTY ZA ZMARŁYCH

Pierwsze dni listopada od 1-8. 11. 2023 stanowią okazję do uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych. Uzyskiwanie odpustów przez wiernych w Kościele katolickim ma wielowiekową już tradycję. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych ratuje dusze z czyśćca. Odpust cząstkowy za zmarłych można uzyskać przez cały miesiąc listopad raz dziennie nawiedzając cmentarz, będąc w stanie łaski uświęcającej i przyjmując Komunię św. oraz odmawiając modlitwy: Ojcze naszWierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach, w których codziennie modli się Ojciec Święty Franciszek.