XIX Dzień ministranta

 

Msza św., zabawy integracyjne, wręczenie specjalnych nagród oraz zwiedzanie Centrum Nauki Leonardo da Vinci – tak wyglądały obchody XIX Dnia Ministranta, które odbyły się w Podzamczu Chęcińskim. Na uroczystości przyjechali przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza z całej naszej diecezji.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, który wygłosił również homilię. – „Wierność służbie ministranckiej i lektorskiej, wzajemny szacunek, jedność i pokój serca to cnoty potrzebne wspólnocie i każdemu z was z osobna. Mam świadomość, że bycie członkiem liturgicznej służby ołtarza: ministrantem, lektorem, czy ceremoniarzem to wielkie wyzwanie. Nie wszyscy może mają na tyle odwagi, a może lepiej powiedzieć: nie mają jeszcze takiej wiary, aby poprzez posługę być świadkiem Jezusa we wspólnocie Kościoła. Pewnie każdy z was wie i wszyscy, którzy wam towarzyszą, że ciągle trzeba pracy nad sobą, bo nikt nie rodzi się ministrantem, ani lektorem, kapłanem, ani lekarzem. Do tego trzeba się po prostu przygotować” – mówił do ministrantów Pasterz naszej diecezji.

Podczas Eucharystii odbył się również obrzęd błogosławieństwa nowych ceremoniarzy, którzy będą czuwali nad przebiegiem liturgii w swoich parafiach. Z naszego dekanatu zostało pobłogosławionych dwóch ceremoniarzy : Dominik Kieljan z parafii Skorczów i Wojciech Jaworski  – lektor z naszej parafii. Gratulujemy naszym ceremoniarzom i czekamy na owocne działanie w służbie ołtarza.

zapraszamy do galerii zdjęć:http://kazimierzamilosierdzie.pl/intencje/