Schola parafialna

Schola parafialna „Bez Przesady” istnieje od 16 lat. Swoim śpiewem schola uświetnia niedzielne Msze Święte. Włącza się również w inne uroczystości parafialne i liturgiczne. W repertuarze, oprócz pieśni religijnych zespół śpiewa piosenki o tematyce turystycznej i patriotycznej. Największymi sukcesami scholii są: III miejsce oraz dwie nagrody specjalne dyrektora Targów „SACROEXPO” zdobyte na Diecezjalnych Festiwalach Piosenki Religijnej w Kielcach oraz nagroda specjalna dla opiekuna zespołu Ireneusza Górskiego. Dużym wyróżnieniem w 2011 i 2012 roku była możliwość śpiewania podczas rekolekcji dla maturzystów w klasztorze na Jasnej Górze w Częstochowie. Zespół wydał również płytę pt. „Jak tamtej nocy”, na której znalazły się tradycyjne kolędy oraz pastorałki własnego autorstwa. By śpiewać w scholi nie potrzeba wybitnych zdolności muzycznych. Konieczne jest za to, by członkowie zespołu lubili śpiewać i chcieli to robić na chwałę Bożą. Śpiewanie w scholi jest ponadto pracą zespołową i każdy ma możliwość podzielenia się z innymi tym, czym go Pan Bóg najhojniej obdarował. Zapraszamy więc wszystkich chętny powyżej 13 lat na próby w piątki o godzinie 18.00.

Obecny skład zespołu:

wokalistki: Kamila Omasta, Paulina Kulpa, Ola Jaworska, Zuzia Kletschka, Kasie Marzec, Gabrysia Stokłosa, Gabrysia Żulichowska, Natalka Przytuła.

instrumentaliści: Piotr Dratwa – instrumenty klawiszowe, Ireneusz Górski i Sebastian Sobieraj – gitara Bartek Górski – harmonijka ustna.

Młodsze dzieci mogą rozwijać swe talenty w scholi „ Faustynki”. Próby odbywają się w środy o godzinie 16.00