Niedziela Miłosierdzia Bożego – odpust parafialny

 

Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.

Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

W naszej wspólnocie parafialnej Uroczystościom odpustowym przewodniczył i homilię wygłosił ks. Dyrektor Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie ks. Łukasz Zygmunt. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za liczne uczestnictwo w świecie  Miłosierdzia Bożego i wspólnej modlitwie.  Dziękujemy  ministrantom i lektorom oraz Parafianom zaangażowanym w oprawę liturgiczną uroczystości. Zapraszamy do galerii zdjęć:http://kazimierzamilosierdzie.pl/intencje/